polski   English  
 
polski   English  

Jagiellońska Biblioteka Cyfrowa

Przeglądanie indeksów

Informacje

Statystyki

Liczba publikacji: 253868

Obecnie czytających: 27

Łączna liczba czytelników od dnia 2010-07-19: 15418343

Kanały RSS

Języki opisu

OAI

Wiadomości

21.10.2014

Tegoroczny Międzynarodowy Tydzień Open Access (20-26 października) upływa pod hasłem: „Otwarty Dostęp - Otwarte Drzwi”.
Z tej okazji Biblioteka Jagiellońska zaprasza wszystkich chętnych do zwiedzania budynku biblioteki, w tym niedostępnych dla czytelników miejsc. Będzie można m.in. obejrzeć magazyny, pracownię Jagiellońskiej Biblioteki Cyfrowej oraz dowiedzieć się, czym jest Open Access i jak Biblioteka Jagiellońska działa na jego rzecz.
Serdecznie zapraszamy!!!
Terminy zwiedzania:
21 października 2014, godz. 12.00
23 października 2014, godz. 17.00
Zapisy: projekty.bj@uj.edu.pl »

16.10.2014

17 października o godz. 12.00 w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbędzie się uroczystość wręczenia certyfikatów wpisu na Polską Listę Krajową Programu UNESCO „Pamięć Świata”. Lista obejmuje 11 bezcennych zabytków piśmiennictwa, szczególnie istotnych dla naszej kultury, tożsamości narodowej i pamięci historycznej. Dzieła te przechowywane są w zbiorach 9 instytucji znajdujących się w Krakowie, Gnieźnie, Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu.
W pierwszej edycji Listy wyróżnione zostały trzy dokumenty przechowywane w Krakowie: „Banderia Prutenorum” autorstwa Jana Długosza ze zbiorów Biblioteki Jagiellońskiej, „Dokument lokacyjny miasta Krakowa” znajdujący się w Archiwum Narodowym oraz „Opis żup bocheńskich i wielickich” będący w posiadaniu Biblioteki Naukowej Polskiej Akademii Umiejętności i Polskiej Akademii Nauk.
W Jagiellońskiej Bibliotece Cyfrowej dostępna jest wersja cyfrowa najstarszej w Europie księgi chorągwi „Banderia Prutenorum”. Na jej kartach znaleźć można 56 podobizn chorągwi zdobytych na wojskach krzyżackich, w tym również spod Grunwaldu.
Wszystkich zainteresowanych obejrzeniem oryginałów: „Banderia Prutenorum” oraz „Opis żup bocheńskich i wielickich” zapraszamy na publiczny pokaz, który będzie miał miejsce w Bibliotece Jagiellońskiej w dniach 18 i 19 października 2014 r. »

Więcej...

Wystawy

Najczęściej przeglądane

Więcej...

Ostatnio dodane

Ładowanie...