polski   English  
 
polski   English  

Jagiellońska Biblioteka Cyfrowa

Przeglądanie indeksów

Informacje

Statystyki

Liczba publikacji: 301617

Obecnie czytających: 165

Łączna liczba czytelników od dnia 2010-07-19: 19378129

Kanały RSS

Języki opisu

OAI

Wiadomości

14.10.2015

W związku z pojawiającymi się problemami wyświetlania publikacji w formacie DjVu twórcy oprogramowania dLibra stworzyli mechanizm, który umożliwia przeglądanie zasobów bibliotek cyfrowych bez konieczności instalowania dodatkowych wtyczek. W Jagiellońskiej Bibliotece Cyfrowej DjVU-HTML5 został ustawiony jako profil domyślny. »

01.10.2015


„[...] rodzice niechaj biorą „Album” do ręki i pokazując latoroślom zawarte w niem portrety, zapoznają dziatki z dziejami dawnej Rzeczypospolitej, z życiem i walecznością jej królów, nie pomijając także wad, jakiemi byli obarczeni. Wpajając bowiem w umysły podobizny najprzedniejszych osób Narodu Polskiego, zaszczepią w sercach swoich potomków także miłość Ojczyzny, przez co staną się coraz lepszymi jej synami [...].”
Źródło: Kwiatkowski, Jan, „Album królów polskich : czterdzieści barwnych portretów [...]”, Mikołów-Warszawa 1910
Album królów polskich : czterdzieści barwnych portretów [...] pięknie ilustrowany kolorowymi rycinami pędzla Jana Matejki przedstawia sylwetki polskich władców. Mamy okazję prześledzić historię Polski, jej wzloty i upadki, od Mieczysława I przez Bolesława IV, Kędzierzawego po okres panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego. Barwne portrety według wzorów Matejki czynią z omawianej publikacji niezwykle ciekawą pozycję bibliofilską. Wszystkich pasjonatów historii oraz miłośników twórczości mistrza Jana zapraszamy do lektury. »

Więcej...

Wystawy

Najczęściej przeglądane

Więcej...

Ostatnio dodane

Ładowanie...