Bezpieczne i kompleksowe udostępnienie zasobów cyfrowych Uniwersytetu Jagiellońskiego w sieci Intern

2010-11-03
Projekt umożliwi użytkownikom Internetu dostęp do cyfrowych zasobów gromadzonych i tworzonych przez biblioteki Uniwersytetu Jagiellońskiego jako nowoczesne i bezpieczne zasoby sieciowe. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez digitalizację unikatowych w skali kraju zbiorów bibliotecznych (m.in. kolekcja czasopism i gazet XIX–XX w.) i wzbogacenie zasobu Jagiellońskiej Biblioteki Cyfrowej, a tak­że zintegrowanie informacji o zasobach i e-usługach BJ w nowo stworzonym portalu. Obejmie też zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim danym cyfrowym BJ.

Lista zbiorów objętych projektem Bezpieczne i kompleksowe udostępnienie zasobów cyfrowych
Uniwersytetu Jagiellońskiego w sieci Internet
.