Pierwsza publikacja 26 numeru czasopisma „Student” z grudnia 1981 r. w 30. rocznicę wybuchu stanu wo

2011-12-13

Dziś mija 30 lat od wybuchu stanu wojennego. Z okazji tej rocznicy Jagiellońska Biblioteka Cyfrowa po 30 latach publikuje nigdy wcześniej nie wydany, świąteczny 26 numer czasopisma „Student” z grudnia 1981 r. Jest to numer redakcyjny, roboczy, zawierający jeszcze puste miejsca, gdyż jego ostateczne dopracowanie i ukazanie się zablokował stan wojenny. Na stronie tytułowej zamieszczono zdjęcie witryny sklepu ze słodyczami obklejonej plakatami zatytułowanymi: STAN GOTOWOŚCI STRAJKOWEJ oraz AKCJE PROWOKACYJNE SB I MO. Powyżej redakcja umieściła życzenia: JAK NAJMNIEJ TAKICH SŁODYCZY W CZASIE NADCHODZĄCYCH ŚWIAT… Resztę życzeń i pozostałe artykuły przeczytacie Państwo tutaj.

Inne aktualności